Терроризм мен экстремизмге жол ЖОҚ!

Наурыз – іргесі сөгілмес бірліктің берекесі, ырысы төгілмес тірліктің мерекесі. Ұлыстың Ұлы күні – Наурыз мерекесі елімізге, әр шаңыраққа бірлік пен қуаныш, құт-береке, бақыт пен молшылық әкелсін.

Ұлыс оң, ақ мол болсын!

28 қараша күні «Алаш» залында «Ұрпақтар ұмытпайды» көрмесі ұйымдастырылды. Өткізу мақсаты: «АЛЖИР» тұтқындарын құрметпен еске алу. Аталған көрмеде Қазақ КСР денсаулық сақтау халық комиссары Хасен Нұрмұхамедов пен оның жұбайы, «АЛЖИР» тұтқыны Кира Берсеневаның, Қазақстан атқару комитетінің Президиум мүшесі Мұхамедқали Тәтімов және оның жұбайы Шәкітайдың, Алматы облысы Кеген ауданының прокуроры Шәкір Ғайсин және оның жұбайы Ғайнижамалдың, «АЛЖИР» тұтқыны Сұлухан Бағызбаеваның, Амторг төрағасы Саул Брон мен оның жұбайы Клараның, Добруш Мемлекеттік банк бөлімінің директоры Севек (Сендер) Лихтенштейн және оның жұбайы «АЛЖИР» тұтқыны Ентаның, КСРО Мемлекеттік банкі директорының орынбасары Соломон Михайлович Харин мен оның жұбайы «АЛЖИР» тұтқыны Софья Зильбербергтердің фотосуреттері мен мұрағаттық құжаттары ұсынылды.
23 қараша күні музей маманыӘсем Ескендірова Астана қаласы № 16 мектептің 8-9 сынып оқушылары үшін Ақан серінің туғанына 180 жыл толуына орай «Елінің ерке серісі» тақырыбындадәріс оқыды. Мақсаты: қазақ халқының әйгілі әнші-композиторы, ақын Ақан серінің шығармашылығын насихаттау.
1940 жылдардың аяғы мен 1950 жылдардың басында сталиндік қуғын-сүргіннің үшінші толқыны өзінің жалғасын тапты. 1946 жылдың тамыз айында «Звезда» және «Ленинград» журналдарының ұжымы, драма театрлардың репертуарлары, «Большая жизнь» кинофильмі туралы БК(б)П қаулылары осыған жол ашты. Саяси-идеалогиялық қысым әдебиеттен бастап музыка, жаратылыстану, қоғамдық ғылымдарды түгел қамтып, 1953 жылы «Дәрігерлер ісімен» аяқталды.Ысмайылов Е., Жұмалиев Қ., Кенжебаев Б., Әуезов М., Сәтпаев Қ., Бекмаханов Е., Жұбанов А., Марғұлан Ә., Ә.Қоңыратбаев, Омаров І., Бектұров Ж., Мұхамедханов Қ., Сүлейменов Б., Шаңғытбаев Қ., Қ. Мұха-метқановтарға «ұлтшылдық» айдары тағылып, қудаланды.